Oftalmološki pregledi

Detaljan oftalmološki pregled sastoji se od niza pregleda koje izvodi oftalmolog.
eye

Ovim pregledom ispituje se pacijentov vid, i sposobnost fokusiranja na objekte, te mnoga
druga ispitivanja očiju i funkcije vida
Svi bi ljudi trebali redovito odlaziti na preglede očiju, kao dio primarne zdravstvene zaštite.

Očni se pregled sastoji od vanjskog pregleda oka, upotpunjenim specifičnim testovima za oštrinu vida,
pupilarnu funkciju, pokretljivost vanjskih očnih mišića, vidna polja, mjerenjem očnog tlaka i oftalmoskopijom kroz proširenu zjenicu.

Minimalni pregled oka sastoji se od testova oštrine vida, zjenične funkcije i mjerenja pokretljivosti vanjskih očnih mišića, a uključuje i direktnu oftalmoskopiju kroz neproširenu zjenicu.

Oftalmološki pregled u Poliklinici Pro Vita obavlja Dr. Danijela Sviderek Štalekar, specijalist oftalmolog.
Slažem se